درمان شوره سر

درمان شوره سر،موهای سالم با استفاده از هسته انبهانبه دارای هسته بزرگی می باشد که همه ما این هسته را بعد از خوردن میوه دور انداخته و فقط از میوه و آب انبه استفاده می نماییم برگ و گل های درخت انبه هم بسیار مفید می باشد پوست و هسته میوه انبه برای سلامت پوست بسیار خوب است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر درمان شوره سر،موهای سالم با استفاده از هسته انبه را در مجله خبری دانستن خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله خبری دانستن : انبه پادشاه میوه‌ـهـــا اسـت و در سرتـــاسر دنیا بسیاری از افراد طرفــدار پر و پا قرص مصرف آن هســـتــنــد. در آیور‌وِدا (طب سنتی هنــد مشتــمــل بر داروهای گیاهــی و روغنـــ‌هـــای مالــیـــدنـــی و غیره) هر قسمـــت از درخت انــبه فوایـد خاص خود را دارد.

به طور مثال مصــرف دانه، گل‌هـــا، میوه و حتی پوست درخـت هم برای سلــامت بدن‌ پر‌فـایده خواهـــد بود. بیشــتــر ما نوشیدن یک لیوان آب انـبـــه خنـــک، غلیظ و خوش‌رنـگ را بســـیـار می‌پسنــدیـم و از مزایـای مصـــرف آن آگاه هســـتیـــم. امــا آیـا با خواص هســـتــه انبـه هم آشـــنـــایـــی دارید؟ جالـــب است بدانیــد میـــ‌ـــتوانیــد از پودر، روغن و حتی کَــره هسته انـــبه هم اســـتفـاده کنید.

همچنین بخوانید : مدل بافت موی دخترانه۱- مصرف هسـتـه انبـه برای درمان شوره سر

هســته انـــبــه میـ‌تواند کمــک موثری برای درمـــان و رهایـی از شوره‌ــهـای ناخوشایند سر باشـــد. کره هســتــه انـــبــه را بگیرید و به سرتـان بمالـــید با این روش علــاوه بر درمان شوره موهایــ‌ــتان هم تقویت شده و جلوه و درخشـــنـــدگـی خاصـی پیدا میـــ‌ـکـنـند. برای اثـربخشی بیشـــتر میــ‌ــتوانیـــد ایــن کره را با روغن خردل و یا عسل مخــلوط کنیــد تا از طاسی سر، ریزشـــ‌ و زود سفـیدن موها هم جلوگیـری کنیـــد. برای تهــیـه کره هسـتـــه انـــبـه کافــی است چند عدد هســتــه انــبه رسـیده را جمعــ‌ــآوری کرده و در محلی گرم، خشک و پرســایـه نگهداری کنید تا کامـــلــا خشک شوند.

زمـانــی که هســـتــه هــا خشک شدنـــد و پوستـــه بیــرونی آن‌ـــهـا خشک و داخـلـ‌ــشان پوچ و شکــننـــده شد، میــ‌ـتوانید به راحتی مغـز درون هستـه را خارج کنـید در یک ظرف مناســـب نگــهــ‌ـداری کنید. در حقـــیقـت همیـــن مغـز هسته است که حاوی مواد مغــذی و دارویی اســـت. به میـــزان لازم هسته خشـک شده را پودر کنـــیــد و با مقـــداری آب مخلوط کنـیـــد. آب را قطــرهــ‌ــقــطره اضافه کنــیـــد تا خمـــیـر شود و مواد‌ــتـان تنهـا به اندازه یک قاشـق باشـد. به ایــن خمـــیــر کره هستــه گفـــتــه می‌شود و خواص دارویی بسـیـار زیــادی خواهـد داشــت.

۲- مصـــرف پودر هسته انبه برای داشتن دندانـ‌ـــها و لبـخـنــدی زیــبا

میــ‌توانـیـــد شبیــه به دســتور‌العـــمـــل تهیـــه کره هسـتـه انـــبـــه، پودر هم تهیـه کنیـد. مغز هستهـــ‌هـای خشک شده را پودر کنـید و مقداری از آن را کف دستـ‌ خود بریـزیــد سپس مسواک‌ـــتــان را کمـی مرطوب کرده و به پودر آغـشــته کنـیــد. مطــابــق معمول مسواک بزنـــیـــد تا دنـدان‌ــهای‌ـــتان سفـید و سالـم شوند.

۳- مصرف هستـه انبــه برای موهای سالـم

روغن هسته انــبـه منـــبعی غنـی از اسیـــدهای چرب سالــم و ضروری، مواد معدنـــی و انواع ویتــامـیــنــ‌ـهــا است. میــ‌ــتوانیـــد به راحــتــی ایـن روغن را در منــزل تهـــیه و مصرف کنـید، چگونه؟ – لایه بیــرونی هسـتـه انـــبه را جدا کنـــید و با مقــداری روغن نارگیـــل، زیـتون، کنـــجد و یا خردل مخــلوط کنــید. – بعـد از ایــنـکــه مواد را خوب با هم ترکـــیــب کردیــد، مخــلوط را در یک ظرف منـاسب ریـــخــتـه و برای مدت زمـــان یک هفـــتــه در مجـــاورت نور‌خورشیــد قرار دهیـد. – بعد از گذشـت یک هفتـــه روغن برای استـفــاده حاضـــر و آمـــاده اســت. مصــرف منـــظــم و مرتـب ایـن روغن میــ‌توانـــد از ریزش و سفـید شدن زود‌هنــگام موها جلوگیــری کنـــد.

۴- مصــرف هسـتــه انـــبــه برای سلــامت پوست

روغن هسته انبـه یک مرطوب کننــده عالـی برای پوست شمـا است. روغن به دست آمــده از هســتــه انبـــه در انواع لوسیون‌هـــا و کرم‌هـــای مخـصوص زیـبــایی مورد استفاده قرار می‌ــگیرد. این روغن بسیـــاری از مواد مغذی و لازم برای پوست‌ــتــان را تامین کرده و از ایـــجـــاد چیـــن و چروک‌هــای احــتـــمـالـی پوست پیـشگـیـری میــ‌ـکنــد. روغن هســـتـه انــبــه روی پوست صورت فاقـد چربــی و روغن است.

۵- مصـرف هســتـــه انبــه برای لبـ‌ـهای خشــک

شمـا می‌ـتوانیـد از روغن هســـتـه انـــبه به عنوان یک بالـم‌ـــلب (چربـ‌لــب) صد درصـــد طبــیــعی اسـتـفـاده کنیـــد. ایـــن روغن با آبرســـانی منـــاســب به پوست لب از خشــکی لب‌ــها و در نتیــجـــه ایجاد ترکـــ‌ــخوردگـی روی آن‌هـا جلوگیری میـ‌کـند. سعـی کنیـد هر شب قبـل از خواب مقـــداری روغن هســته انبه را روی لب‌ـهـــای خود بمـالـیـد. این روغن با جوانــ‌ـ‌سازی سلول‌ـــهـای پوست و مرطوب نگـــه داشــتـــن آن‌هـــا از ایجاد سلول‌های مرده پوستـــی جلوگیــری کرده و به درمـان سریــع خشــکـــی و ترکـــ‌ـخوردگـــیـــ‌ـــهــای ناشـــی از آن کمک میــ‌کنـد.

تاثیر هسته انبه در درمان شوره سر

تاثیر هسته انبه در درمان شوره سر

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s