نارنج و کمک آن به هضم و گوارش

گرفتگی بینی و درمان آن با نارنج

برای برطرف شدن گرفتگی بینی در طب سنتی و خانگی از نارنج استفاده میشود به این صورت که نارنج را داخل آب در حال جوش قرار داده و بخار آن را استنشاق کنید. همچنین آب نارنج به دلیل داشتن ویتامین c برای درد سینه و دفع خلط و سرماخوردگی و بهبود سرفه مورد استفاده قرار میگیرد.

نارنج و فواید آن برای پوست و مو

خواص نارنج برای از بین بردن چربی های اضافه پوست مفید است و چون خاصیت ضد باکتری دارد قرمزی پوست و التهاب آن را برطرف کرده و از به وجود آمدن جوش جلوگیری میکند.

نارنج باعث روشن شدن پوست اطراف چشم می شود و پوست را از آلودگی ها و گرد وغبار پاک می کند و همچنین باعث درمان عفونت های قارچی می شود.

برای داشتن موی نرم از نارنج پخته شده استفاده می شود همچنین نارنج از ریزش مو جلوگیری میکند و باعث تقویت موها می شود و به دلیل داشتن اسید فولیک که نوعی از ویتامین B است به رشد موها کمک می کند.

میوه نارنج و آروماتراپی

یکی از فواید نارنج در روغن آن قرار دارد. روغن نارنج از جمله روغن های خوشبو در آروماتراپی یا همان رایحه درمانی است و بخور آن به درمان درد کمک می کند.

نارنج و کمک آن به هضم و گوارش

مصرف نارنج برای رفع مشکلات گوارشی همچون اسهال ،یبوست و گاز و زخم روده توصیه می شود. همچنین از خواص نارنج کمک به اختلالات کیسه صفرا ،کلیه و کبد و مثانه است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s